Dřevostavby

Dřevostavby rodinných domů stavíme ověřeným systémem DEKPANEL.

DEKPANEL je konstrukční systém, který tvoří masivní dřevěné panely vytvořené ze tří (případně pěti) vrstev vzájemně kolmo orientovaných hoblovaných prken tl. 27 mm a šířky 100 – 170 mm. Vrstvy prken jsou vzájemně propojeny vruty rozmístěnými v pravidelném rastru. Okraje panelů jsou opatřeny páskami, které panel chrání před povětrnostními vlivy a zároveň umožňuji vzduchotěsné provedení vzájemných styků panelů.

Více informací a systému DEKPANEL najdete zde.

Naše nabídka rodinných domů obsahuje vlastní typové projekty, kde jsou zastoupeny domy různých velikostí a dispozičních řešení. Dále jsme schopni postavit jakýkoliv typový dům ze široké nabídky programu G-SERVIS, kterého se naše firma účastní.

Zákazníkům, kteří mají vlastní představu o bydlení nabízíme vypracování individuálního projektu RD naší projekční kanceláří, která se specializuje na projektování dřevostaveb rodinných domů.

HLAVNÍ VÝHODY SYSTÉMU DEKPANEL

 

Rychlost výstavby

Díky přesnému opracování panelů na plošném CNC obráběcím centru je následná montáž na stavbě velmi rychlá. Doba montáže středně velkého rodinného domu o dvou podlažích trvá pouze pár dnů. Díky této výhodě dochází ke značné finanční úspoře oproti jiným dřevostavbám. Navíc může celý dům jet na jednom autě i s krovem! Umístění na základovou desku probíhá za pomoci hydraulické ruky přímo z auta, popř. ve složitějším terénu za pomocí jeřábu.

 

Variabilita použití

DEKPANEL je určen zejména pro nosnou konstrukci stěn rodinných domů, ale je použitelný i pro vícepodlažní bytové domy a stavby občanské vybavenosti s vysokými nároky na statickou únosnost a požární odolnost.

 

Úspora vnitřího obytného prostoru

DEKPANEL má v porovnání se zděnými stěnami výrazně menší tloušťku. Při stejné zastavěné ploše má dům postavený z panelu větší využitelný vnitřní prostor. Průměrná úspora je cca 10m2-15m2, což je v podstatě jedna místnost navíc.

 

Vzduchotěsnost obálky budovy

Panely se vzduchotěsnou úpravou (označení F) jsou opatřeny speciální vzduchotěsnící fólií, která je vložena mezi vrstvy prken při výrobě panelu. Díky tomu je folie chráněná před poškozením během manipulace a montáže. Reálná vzduchotěsnost konstrukce byla doposud ověřována na mnoha stavbách pasivních domů s vynikajícími výsledky.

 

Ekologické aspekty

DEKPANEL je vyráběn ze dřeva, které pochází převážně z českých lesů. Výroba panelů je koncipována s ohledem na maximalizaci využítí vstupní surovin a minimalizaci odpadu. Při výrobě není používáno žádné lepidlo ani jiné chemické přípravky. Výhodou oproti konkurenčním systémům je fakt, že panely si nevyrábíme předem a následně neopracováváme, ale na CNC portálu jsou vyskládávána přesně podle zadání, což šetří materiál a následně snižuje i cenu celého panelu.

 

Statická únosnost

Statická únosnost panelů byla testována ve zkušební laboratoři s výbornými výsledky. I při relativně malé tloušťce jsou masivní dřevěné panely DEKPANEL velmi únosné jak pro svislé, tak pro vodorovné zatížení. Architektům a projektantům tak poskytuje značnou volnost při tvorbě domu, kruhová okna nebo rohové okno bez sloupku? Není problém.